20.3. 2014

Facebook testuje nový Bussines Manager

Facebook testuje nový Bussines Manager

Máte zmatky ve správě firemních stránek a facebookových kampaní? Pak vás určitě potěší, že se blýská na lepší časy – Facebook právě spustil administrační nástroj jménem Bussines Manager, kde najdete všechno hezky pohromadě. Pokud ovšem nepatříte mezi několik vybraných velkých firem, budete si na jeho používání muset ještě nějakou chvíli počkat.

Oddělení osobních a pracovních účtů

Nový Bussines Manager by měl správcům stránek umožnit zjednodušení práce a snadné spravovaní nejen kampaní, ale také správcovských práv ostatních uživatelů. Ty najdete na jednom místě a pro přidávání nových správců nebude muset mít dotyčné osoby v přátelích ani znát e-mail, kterým jsou na Facebooku přihlášeni. Kdo se někdy (nebo mockrát) půl hodiny snažil někomu udělit práva pomocí e-mailu, ten to jistě ocení.

Současně se Facebook tímto krokem snaží omezit vytváření „pracovních“ účtů, které spousta správců používá. Do Bussines Manageru se sice budete přihlašovat pod svým vlastním (případně právě tím „pracovním“) účtem, ale tím to končí a správcovská aktivita se nebude nijak prolínat s děním na osobním profilu.

Kdy přesně si Bussines Manager budete moci vyzkoušet? To se zatím bohužel neví a budeme si muset počkat na výsledky současného testování prvními společnostmi. 

Autor: Adela Kalouskova