23.7. 2014

Facebook umožňuje uložit posty k pozdějšímu čtení

Facebook umožňuje uložit posty k pozdějšímu čtení

Kolikrát už jste na Facebooku natrefili na zajímavý, ale dlouhý příspěvek, který jste neměli v danou chvíli čas přečíst nebo možnost shlédnout? A kolikrát jste na něj následně zapomněli, nebo ho v chaosu neustále se měnícího news feedu už nenašli? Pokud pokyvujete hlavou, že mnohokrát, tak vám dnes uděláme radost – na Facebooku totiž přibyla nová funkce, která by přesně tomuhle měla učinit přítrž.

Ukládání příspěvků z news feedu i stránek

Facebook představuje funkci Uložit (Save), která zajistí, že se k zajímavým příspěvkům můžete v budoucnu pohodlně (tedy bez nekonečného scrollování s nejistým výsledkem) kdykoliv vrátit.

Nová funkce je dostupná pro mobilní (pro Android i iOS) i klasickou verzi Facebooku a je od včerejška postupně spouštěna všem uživatelům. Najdete ji pod šipkou v pravém horním rohu u vybraného postu jako možnost Uložit „Název příspěvku“. Po kliknutí se příspěvek uloží k pozdějšímu čtení a následně jej najdete v levé liště pod položkou Uloženo.

Uložit si na později ale můžete pouze některé typy příspěvků, jako jsou odkazy, místa, filmy, hudba, události či televizní pořady - nové fotografie či statusy kamarádů ukládat nejdou.

Seznam uložených příspěvků je soukromý, posty v něm najdete seřazeny podle typu a kromě ikony v pravé svislé liště se vám čas od času připomene i v news feedu.

Ukládání a marketéři

Jakkoliv by pro marketéry bylo zajímavé vědět, kolik uživatelů si jejich příspěvky ukládá k pozdějšímu pročtení, podle serveru TechCrunch se Facebook ke zveřejnění podobných informací nechystá. Prozatím neplánuje ani zohlednění oblíbeného typu ukládaných položek v cílení reklam, ale pokud se funkce Save ujme, je možné, že se i této možnosti dočkáme.

Příspěvky pouze online a na Facebooku

Uložené příspěvky si můžete číst pouze, pokud jste online, a také není možné seznam exportovat do aplikací pro offline čtení. Stejně tak Facebook zatím nezvažuje žádné tlačítko, které by vám umožnilo do seznamu uložených přidávat zajímavé články a další obsah z jiných stránek.

Autor: Adela Kalouskova