30.10. 2013

Žirafy na Facebooku

Žirafy na Facebooku

Také jste si všimli, že se na Facebooku najednou přátelíte s poměrně zásadním množstvím žiraf? Dokud to byla jedna nebo pár, nejspíš vám na tom nepřišlo nic divného – koneckonců profilovky co chvíli metamorfují do podoby zvířátek, mimin nebo politické propagandy, ale když už je z poloviny Facebooku žirafičí krabice, je třeba začít pátrat...

Hádej, hádej...

Kupodivu se nejedná o charitativní akci pro ZOO, ani o reakci na politické dění či na nějaký vypečený bonmot z míst nejvyšších, ale všechno souvisí s jednou jedinou hádankou. A kdo si na ní vyláme zuby, dá si do profilovky žirafu na znamení, že je lama. To dává smysl, ne?

Hádanka je zámořské provenience a v češtině zní:

Dohoda je, že vám dám hádanku. Pokud uhodnete, můžete si nechat svůj profilový obrázek. Pokud se vám to nepodaří, budete muset změnit svůj profilový obrázek na žirafu po dobu příštích 3 dnů. ODPOVĚĎ MI POŠLETE DO ZPRÁVY. Tady je hádanka:

03:00, zazvoní zvonek a vy se probudíte. Nečekaní hosté a jsou to vaši rodiče, přišli na snídani. Máte jahodový džem, med, víno, chléb a sýr. Co je první věc, kterou otevřete? Nezapomeňte ... pošlete odpověď jen mně. Pokud odpovíte správně, napíšu pod status vaše jméno. Pokud špatně, musíte si změnit svůj profilový obrázek.

Aha.

No a když vám touhle veselou hádankou někdo zaspamuje zeď, je na čase nabrousit ostrovtip do krajnosti, nechat si od cesty nejapné připomínky, že ve tři ráno jste tak celí žhaví dělat snídaně, vypínáte na noc zvonek a vaši rodiče zpravidla nechodí plenit cizí špajzy, ale zcela nudně doma spí, a pustit se do řešení. Za odměnu buď dostanete oficiální povolení se tvářit samolibě a vyhlásit po kamarádech, že nejste žirafa (což bude nezasvěceným ovšem zavánět buď skvělým matrošem nebo psychickými obtížemi zásadnějšího ražení), nebo vyrazíte do lítého boje o slovíčka a budete o sudokopytníka v profilovce bohatší. A to se vyplatí!

A proč?

Taky by nás zajímalo. Vymyslel si to pravděpodobně tenhle pán (tedy facebookovou lavinu, ne samotnou hádanku), který se vám teď pokusí vysvětlit, jak moc je to vtipné.

Pevně doufáme, že vás přesvědčil, protože v nejbližších dnech a týdnech se facebookové ZOO jen tak nezbavíte…

Autor: Adela Kalouskova